Get Adobe Flash player

Sport

W dziale ZAWODY umieszczamy terminarz i informacje na temat zawodów motorowodnych organizowanych przez Wielkopolski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego.

W dziale ZAWODNICYprzedstawione są sylwetki zawodników z naszego okręgu.

 

Zapraszamy do poszczególnych działów!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Najważniejsze zmiany w regulaminie UIM 2014!

Kaski do kontroli!

Najważniejszą zmianą w przepisach na sezon 2014 jest posiadanie przez zawodnika kasku ochronnego zgodnego z homologacją FIA lub SNELL.

Nowy przepis brzmi następująco (art. 205.07): „Każda osoba znajdująca się na pokładzie łodzi biorącej udział w wyścigu musi posiadać kask ochronny adekwatny (zgodny) z normami (homologacją) SNELL lub FIA”. Pozostała część dotycząca koloru się nie zmienia w stosunku do lat poprzednich.

Aby bez trudu i problemów przejść pozytywnie odbiór techniczny zalecamy wszystkim zawodnikom skontrolowanie czy ich dotychczasowe kaski ochronne posiadają ww. homologacje. Jeżeli nie to jest jeszcze czas aby się w taki wyposażyć.

NOWY PRZEPIS DOTYCZĄCY KASKÓW - Rule 205.07

Link do strony internetowej Fundacji SNELL z możliwością sprawdzenia ważności homologacji kasku:

    http://www.smf.org/cert

Kokpit do kontroli!

Od 2014r obowiązują także nowe przepisy dotyczące łodzi wyposażonych w kokpity bezpieczeństwa i pasy. Art. 509.03 mówi o sposobie montażu zaczepów (tzw. uszek do pasów) w kokpicie. Od sezonu 2014r uchwyty do których mocowane są pasy bezpieczeństwa muszą być przytwierdzone nierdzewnymi śrubami ze stali A4 o minimalnej grubości 10mm i gwincie 1.5. Śruby te (każda) muszą być zabezpieczone od drugiej strony wklejoną blaszką (podkładką) ze stali nierdzewnej o grubości min. 3mm i wielkości odpowiadającej 10cm2. Dodatkowo muszą zostać użyte podkładki i nakrętki mocujące śruby.

NOWY PRZEPIS DOTYCZĄCY SPOSOBU MOCOWANIA UCHWYTÓW PASÓW - Rule 509.03

 

opracował: Cezary Strumnik


WZMWiNW © 2013. All Rights Reserved.